Napközi, tanulószoba

A tanulók felügyelete a tanórák befejezésekor kezdődik.

A tanóra, a másnapra való felkészülés mindkét csoportban 14 órakor indul.

A tanulók 16.00 órakor mehetnek haza.

A délelőtti tanítás és a napközis tanóra kezdete között a gyerekek lehetőség szerint a szabadban tartózkodnak, játékkal, sporttal, beszélgetéssel kapcsolódnak ki, pihennek kicsit a másnapra történő felkészülés megkezdése előtt.

A napközis csoportban az írásbeli, valamint a szóbeli házi feladatok minőségi, mennyiségi ellenőrzése történik.

A szabadidős tevékenységek közt gyakran szerepelnek udvari és labdajátékok , alkalmanként séta a faluban.

Játszóházat évente két alkalommal szerveznek.

Karácsony előtt fenyő asztali díszeket , mézeskalácsot , karácsonyfa díszeket készítenek.

Húsvétkor tojásfestés , tojástartó kosárka , illetve valamilyen sütemény elkészítésével hangolódnak az ünnepre.

Általános iskolában a nevelés-oktatást a délelőtti és délutáni tanítási időszakban olyan módon kell megszervezni, hogy a foglalkozások legalább tizenhat óráig tartsanak, továbbá hét órától tizennyolc óráig – vagy addig, amíg a tanulók jogszerűen tartózkodnak az intézményben – gondoskodni kell a tanulók felügyeletéről azzal, hogy tizenhat óra után a tanulók felügyeletét nevelő-oktató munkát közvetlenül segítő munkakörben foglalkoztatottak láthatják el.

A 7.30 előtti és 16.oo óra utáni felügyelet iránti igényt írásban kell az intézményvezető felé benyújtani.

A gyermekfelügyelet 7.00-tól 18.oo óráig biztosított.